Konie

Jazda konna posiada wiele zalet. Ma korzystny wpływ na układ kostno-mięśniowy człowieka, trzymania prawdiłowej postawy. W czasie jazdy pracuje całe ciało. 

Zwykły spacerek na koniu dostarcza wielu przyjemnych doznań, pozytywnie wpływając na psychikę. Ja czuję się odstresowana, oddycham głęboko i spokojnie. Spacery na koniu polecane są także osobom z cukrzycą, nerwicą, chorobami ciśnienia, czy spadkami odporności lub osłabionymi mięśniami. 
Jest to także sport, który jako jeden z nielicznych daje nam kontakt ze zwierzęciem, więc jazda konna oznacza coś więcej. Jazda w terenie, galop wzdłuż rzeki, harmonia rodząca się między koniem, a jeźdźcem to wszystko zwiększa radość jaką czerpiemy z tego sportu. 
Mam za sobą 4 jazdy konne. Jestem szczęśliwa. Stajnia jest wspaniała, zwierzęta piękne. Stajnia znajduje się przy lasach, polach, łąkach. Doskonałe miejsce na jazdę w terenie, duża hala - gdy najzimniej na dworze, dwa wielkie place. 


Najmłodszy mieszkaniec stajni ;-)
Biało siwy koń to mój dobry kumpel i nazywa się Bajpas. Jeździłam na nim 3 razy i więcej nie będę. Może pierwsze zagalopowania jeszcze. Jest kochany, przytula się i daje buziaczki. Jest też oszustem i omija narożniki, więc napracowałam się, aby w ten narożnik wszedł.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz