Dlaczego tyjemy przez toksyny

Wygrałam w konkursie SHAPE bestseller międzynarodowy "Dieta oczyszczająco-odchudzająca według programu Clean & Lean" autorstwa Jamesa Duigan. Jest to program pomagający uzyskać idealną sylwetkę i zamierzam sama na sobie sprawdzić efekty. Program zawiera 14 dni fazy startowej zawierającej łatwe w przygotowaniu posiłki na 14 dni. O których będę pisać w kolejnych notkach.

 Zgodnie z Przedmową napisaną przez Elle Macpherson zależy mi i pewnie wielu z Nas - kobiet na szczupłym i zdrowym ciele z zachowaniem kobiecych kształtów i krągłości, nie poświęcając na to za dużo czasu.
Clean - czyli czysty, oznacza organizm, który radzi sobie z toksynami oraz czystą, nieprzetworzoną żywność.
Lean - szczupłe i zdrowe ciało.
Ładnie wyglądająca sylwetka, prawidłowo wyćwiczone mięśnie, a poza szczupłymi partiami również odpowiednie krągłości.

Wiele z nas stosowało różne popularne diety, ale nie udało nam się uniknąć ponownego tycia. Ograniczanie węglowodanów, wykluczanie niektórych grup żywności, ważenie, liczenie kcal.. To działa na krótką metę. Nam zależy na stałej przemianie.Dlaczego przez toksyny przybieramy na wadzę ? 
Organizm magazynuje trujące substancje wytwarzane przez żywe komórki i organizmy w komórkach tłuszczowych. Jeśli nasza dieta to głodówka to ciało będzie traciło tłuszcz, a toksyny pozbawione "miejsca zamieszkania" wrócą do układu krążenia i będą powodowały złe samopoczucie, zmęczenie i chęć na słodkie. Zauważcie, że czujemy się tak po kilku dniach stosowania diety. Dlaczego? Organizm jest niezadowolony i stara się zachować tłuszcz, aby mieć gdzie magazynować toksyny.
Gdy jesteśmy zatruci toksynami nie trawimy prawidłowo i nie przyswajamy niezbędnych składników odżywczych. Wysokokaloryczna dieta nie oznacza, że jest także bogata w witaminy i minerały, toteż czujemy się głodni.
Gdy organizm oczyści się z toksyn, utrata masy ciała stanie się łatwa, łatwiejsza. Jeżeli chcemy uzyskać oczyszczone i szczupłe ciało musimy zadbać o czystość układu wydalniczego i głównych narządów odtruwających nasz organizm - skóra - usuwająca toksyny z potem, wątroba i nerki.

Czym się trujemy ?
Codziennie mamy kontakt z przeróżnymi trującymi substancjami. Najprostszy przykład to te pochodzące ze spalin samochodowych, środki czystości, kurz w powietrzu. Nie da się ich uniknąć, bo takie jest nasze życie. Organizm radzi sobie sam sobie całkiem dobrze, ale nie z nadmiarem. Duże ich ilości spożywamy w jedzeniu i piciu.

Czy niektóre toksyny są gorsze niż inne?
Np. kofeina jest lepsza niż alkohol. Kawa pita odpowiednio pomaga spalać tłuszcz, dostarcza przeciwutleniaczy i poprawia sprawność na siłowni. Dopiero jej nadmiar nam szkodzi i powoduje tycie.
Gdzie znajdziemy toksyny

Toksyny mające największy wpływ na tycie: 

  • cukier
  • alkohol
  • napoje gazowane
  • wysoko przetworzona żywność
  • wysoko przetworzona "dietetyczna" żywność 
  • nadmiar kofeiny 
  • kortyzol - hormon stresu 

na podstawie Clean & Lean Diet James Duigan

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz